Nebankové hypotéky

Nebankové hypotéky

Pokiaľ Vám banka nechce z akýchkoľvek dôvodov poskytnúť hypotéku, existujú aj tzv. „nebankové hypotéky“ od nebankových spoločností.

Hypotéku od banky často nezískate, pokiaľ je Váš príjem nízky, alebo máte záznam v centrálnom registri dlžníkov. Toto ale nebankovým subjektom moc nevadí – podmienky na získanie hypotéky z nebankovej spoločnosti sú oveľa miernejšie ako pri hypotéke z banky.

Nebankové hypotéky sú poskytované súkromnými spoločnosťami, ktoré svoje ponuky prezentujú hlavne prostredníctvom rôznych inzertných portálov. Tieto spoločnosti nezvyknú požadovať potvrdenia o príjme, ani ručiteľa. Zvyčajne Vám poskytnú finančné prostriedky až do 80% hodnoty nehnuteľnosti. Ich vybavenie je pomerne dosť jednoduché, avšak sú tu veľké nevýhody.

Doba splatnosti je dlhá, avšak úroková sadzba je podstatne vyššia ako pri hypotéke od banky. Ďalšou nevýhodou je fakt, že veľkú časť poskytovateľov nebankových hypoték tvoria rôzni podvodníci. Zobrať si nebankovú hypotéku Vám rozhodne neodporúčame – ak ste sa pre ňu napriek tomu rozhodli, buďte pri výbere nebankového subjektu maximálne obozretní a pred podpisom zmluvy si ho poriadne preverte.

Pozrite si aj:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.