Hypotéka bez dokladovania príjmu

Hypotéka bez dokladovania príjmu

Tento druh hypotéky je vhodný je hlavne pre ľudí, ktorí z nejakej príčiny nemôžu preukázať svoj skutočný príjem.  Banky ponúkajú rôzne druhy hypoték pri ktorých nemusíte dokladovať svoj príjem.

Táto hypotéka však pre banku predstavuje dosť veľké riziko.  Preto na ňu kladú dosť veľké úroky ako pri hypotékach s dokladovaným príjmom.  Hypotéku bez dokladovania príjmu nenájdete napríklad v OTP banke v Slovenskej sporiteľni.  V týchto bankách musí byť príjem pri žiadosti o hypotéku preukázaný vždy.

Banky pri poskytovaní tohto druhu hypoték svojho klienta dôkladne preveria.  Zdrojom pre banky o klientovi sú hlavne úverové registre. Ku schváleniu úveru budete potrebovať občiansky preukaz, list vlastníctva k zakladanej nehnuteľnosti a znalecký posudok. Niektoré banky požadujú aj dodatočné informácie.  To svedčí o tom, že banky pri hypotéke bez dokladovania príjmu dbajú na prísnejšie podmienky.  Ak klient banky získava príjem z podnikateľskej činnosti, tak je nutné pre získanie tejto hypotéky, aby podnikal minimálne 6 mesiacov. Banky tiež požadujú čestné prehlásenie o výške príjmu.

Poplatky pri hypotéke bez dokladovania príjmu sú rovnaké ako pri iných hypotékach. Je výhodnejšie pri žiadosti o hypotéku svoj príjem zdokladovať a získať tak väčší úver.

Pozrite si aj:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.