Americká hypotéka

Americká hypotéka

Na začiatku článku by som Vám rád objasnil pojmy. Americká hypotéka nie je klasický hypotekárny úver. Pri klasickej hypotéke aj americkej ručíte nehnuteľnosťou, avšak pri americkej (narozdiel od klasickej) nemusíte použiť hypotéku na zaobstaranie nehnuteľnosti – môžete ju využiť na akýkoľvek účel.

Tento typ hypotéky si zvyknú brať ľudia hlavne na rekonštrukcie a dostavby nehnuteľnosti, kedy býva občas problematické zdokladovať celú cenu práce.

Americká hypotéka je zvyčajne poskytovaná na vyššiu sumu do výšky 70% z hodnoty zabezpečenia. Vyznačuje sa tiež nižšou úrokovou mierou (má však vyššie úroky ako klasický hypotekárny úver) a dlhšou dobou splatnosti, ktorá trvá 1 až 20 rokov. Jej výška je u rôznych bánk individuálna, môže sa však vyšplhať až do 200 000 €. Niektoré banky majú podmienku, že neposkytnú americkú hypotéku osobám, ktoré budú mať na konci doby splatnosti vek vyšší ako 70 rokov.

Americká hypotéka je vhodná aj v prípadoch ak potrebujete financie na nehnuteľnosť, ktorá nie je v katastri označená ako objekt na trvalé bývanie. Takisto kúpu chaty často nie je možné financovať klasickým hypotekárnym úverom.

Na Slovensku ponúkajú tento typ hypotéky pod rôznymi názvami všetky banky. Pri fixácii na 5 rokov sa úrok pohybuje väčšinou okolo 5-6%. Najvýhodnejšiu hypotéku poskytuje spomedzi slovenských bánk ČSOB pod názvom „Bezúčelová hypotéka“. Jej úrok pri fixácii na 5 rokov je 4,70%.

Pozrite si aj:

Skúsenosti a názory:
Názor na “Americká hypotéka

  1. Spätné upozornenie: Pôžičky na čokoľvek | Účelové pôžičky

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.